طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی عبارت است از تحلیل و آنالیز دقیق نیازهای کارفرما، تعیین ساختار اطلاعاتی سایت و همچنین پایگاه داده ها، طراحی گرافیکی قالب سایت به صورت شکیل و خلاقانه و پیاده سازی امکانات سایت با استفاده ار زبان های برنامه نویسی سمت سرور از جمله PHP یا Asp.Net دقیقا بر مبنای نیاز کارفرما. البته مراحل ذکر شده تنها مهمترین و اصلی ترین مراحل انجام طراحی سایت اختصاصی هستند. طراحی سایت اختصاصی در مقابل طراحی سایت با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان یا در واقع CMSها مطرح میشود که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. 

از مزایای طراحی سایت اختصاصی میتوان به برخی موارد زیر اشاره نمود:

1.      طراحی گرافیکی می‌تواند خاص و خلاقانه باشد و محدویت قالب وجود ندارد.

2.      امکانات نرم افزاری سایت دقیقا منطبق با نیاز کارفرما است.

3.      سایت سریع است و صفحات آن سبک و بهینه هستند.

4.      در طول زمان، امکان اعمال تغییرات و اضافه نمودن قابلیت‌های خاص و جدید ساده‌تر است چرا که برنامه‌نویس سیستم کاملا بر روی تمام اجزای سایت احاطه دارد و می‌تواند تغییرات عمده ایجاد نماید و بنا بر نظر کارفرما امکانات خاص به سایت اضافه نماید.

5.      امنیت بیشتری دارد چرا که کدهای نرم‌افزار و متدلوژی برنامه نویسی و پیاده‌سازی خصوصی است و در اختیار عموم قرار ندارد.

6.       کنترل پنل ساده‌تری دارد چون بیشتر با هدف مدیریت محتوای سایت در اختیار ادمین قرار می‌گیرد و نه مدیریت امکانات و قابلیت‌ها و چیدمان سایت.

7.      تمام مبانی بهینه سازی رتبه سایت برای موتورهای جستجو یا در واقع SEO می‌تواند در هنگام پیاده‌سازی سایت اختصاصی لحاظ شود و از منظر فنی عملکرد سایت را در زمینه ارتقاء رتبه سایت برای جستجوگرها تضمین نماید.

8.      امکانات نرم‌افزاری و چیدمان اجزای سایت حرفه‌ای تر هستند چرا که توسط متخصص انجام می‌شوند.

 

برای مطالعه بیشتر در مورد مزایا و معایب طراحی سایت اختصاصی و همچنین استفاده از سیستم ها آماده مدیریت محتوا، میتوانید به این مطلب در یکتابلاگ مراجعه فرمایید.